Je neděle ráno a každý návštěvník či přímo účastník soutěže ještě vstřebává pocity z noční soutěže v Pacově. Pro nás jako pořadatele začínají další hodiny práce na úklidu a odvozu materiálu. A ty pocity můžeme hodnotit poté až s odstupem času. Ale v každém z nás je beztak otázka. Vydařila se naše soutěž?

Já myslím, že ano. Teplý červencový večer v zámecké zahradě, dostatek nápojů, skvělá atmosféra a další. To bylo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy v Pacově. Do klání o pohár starosty města Pacova se zapojilo celkem 29 družstev.

Celá soutěž začala nástupem úderem deváté hodiny večerní. Poté se vyčkalo až tma zahltí i zámecký park a poté až do jedné hodiny ranní byly slyšet zvuky soutěžních strojů. Během večera jsme viděli mnoho skvělých soutěžních pokusů a bohužel i pár nevydařených útoků, které buď zakončil vysoký čas na časomíře či se útok ani nedokončil. Ale takový je požární sport.

V kategorii žen soutěžilo celkem 10 družstev. Úplně nejrychlejší bylo družstvo z Litohoště s časem 23:89. Na druhém místě se umístila děvčata z Vokova s časem 24:08 a ceny za třetí místo získalo družstvo žen z Přáslavic za čas 24:34.

U kategorie mužů bylo víc plno. Na start se v této kategorii postavilo celkem 19 týmů. Oko pozorného diváka zde mohlo shlédnout hned tři požární útoky, které začínaly 18tkou. Jako úplně nejrychlejší a vítěz večera bylo družstvo SDH Markvarec A, které trať v Pacově pokořilo za 18:45. Jen o pár setin pomalejší byli muži z Přáslavic B s časem 18:68. No a třetí příčku obsadilo družstvo z Litohoště, kdy časomíra se zastavila na hodnotě 18:95.

Když tyto řádky píšu jako hlavní pořadatel tak musím také poděkovat. Především bych chtěl poděkovat členům sboru v Pacově, jelikož bez naší skvělé party bych tuto soutěž nemohl uspořádat. Dále musím poděkovat městu Pacov, firmě Pacovská Lesní a Selekta Pacov. Dále velké dík patří všem sponzorům a podporovatelům Pelhřimovské Hasičské Ligy.

No a samozřejmě se na všechny budeme těšit napřesrok.

                                                                                                                                              Aleš Janda

                                                                                                                                              Starosta SDH Pacov