SDH Markvarec tentokrát bohužel na vlastní půdě pohár nezískal, nejvíce se dařilo týmu Přáslavice A.

 

Druhé kolo výročního desátého ročníku PHL se konalo 9. června na louce u vodojemu v Markvarci, který tuto soutěž pořádal podruhé. Soutěžící při prezenci překvapil cca čtvrthodinový déšť, který však před nástupem družstev skončil a soutěž proběhla za příznivého počasí. Přítomní byli pobaveni krátkým úvodem hlavního rozhodčího: „Přestalo pršet, jdeme na to J“, a ve 14:00 se startovalo.

 

V rámci ligy si přijelo zasoutěžit 12 týmů mužů. Své síly také změřilo 8 mužstev neligových a 7 družstev žen.

 

Jako první předvedli svůj požární útok domácí muži – Markvarec A, kteří s časem 19:48s skončili na čtvrtém místě. Vítězem ligové soutěže se stal tým Přáslavice A s časem 18:43s, kterému se nejvíce přiblížili muži z Pacova svým časem 18:89s a obdrželi tak druhé místo. Na třetím místě se umístil tým Kletečná B s časem 19:46s.

 

Své vítězství z prvního kola v ženské kategorii obhájily ženy z Bácovic (24:66s). Dařilo se také ženám z týmu Jiřice B, které byly pomalejší pouze o tři setiny sekundy (24:69s). Třetí místo patří ženám z Litohoště (26:47s), které se nakonec osvěžily v kádi J.

 

Soutěž o pohár starosty obce Markvarec vyhráli muži z týmu Červená Řečice B (23:85s). Na stupni vítězů společně s nimi stáli muži z Černova (24:15s) a muži z Vokova (25:00s). Domácí Markvarec B útok nedokončil.

 

Stejně jako v předešlém roce se nakonec pro zpestření konala soutěž o sud piva pro prvních 5 nejrychlejších družstev. Někteří z nich již neměli dostatek cvičících členů na místě, tak je nahradila další družstva v pořadí. Soutěže se zúčastnili muži z týmů: Přáslavice A, Samšín, Markvarec A, Putimov a Červená Řečice A. O rekordní čas dne se postarali muži z Přáslavic A (17:71s), kterým gratulujeme k sudu piva i úžasnému požárnímu útoku.

 

Soutěž se obešla bez zranění a všichni si ji užili. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší diváky, kteří hojně využívali skákací hrad.

Děkujeme všem soutěžícím, divákům, sponzorům a také přátelům, kteří nám pomohli s přípravou akce.

 

Na shledanou v příštím kole v Buřenicích 30. června.

 

SDH Markvarec