Již po dvanácté se v první pátek měsíce srpna stal lhotecký sportovní areál místem
setkání příznivců hasičského sportu.
Po slavnostním nástupu všech soutěžních družstev, rozpravě vedoucích a rozhodčích
proběhlo rozlosování startovních čísel a krátce před půl desátou byly zahájeny jednotlivé
pokusy soutěžních družstev. Postupně se na startovní čáře vystřídalo 34 soutěžních týmů ve
třech kategoriích (mužská družstva zařazena do PHL, týmy mužů mimo PHL a kategorie žen).
Vzhledem k tomu, že doba na přípravu základny byla upravena na 3 min., probíhala soutěž
velmi svižně a plynule, a to i vzhledem k drobným technickým problémům s osvětlením a
problémům s dodávkou vody.
A jak tedy dopadlo 6. kolo PHL? V kategorii žen, kde mezi sebou soutěžilo celkem
devět týmů, obhájilo loňské vítězství družstvo žen z Bácovic (24,71s), na místě druhém se
umístilo družstvo z Pacova (27,67s). Místo třetí obsadil tým z Buřenic s časem 28,32 vteřiny.
V kategorii mužských družstev hodnocených mimo PHL zvítězil B tým z Markvarce, který
dosáhl času 21,81s. O pouhou jednu setinu vteřiny je následoval další B tým, tentokrát
z Hněvkovic (21,82). Tyto dva „rezervní” týmy ligových družstev na stupně vítězů doplnil
sbor z Černova (23,84s).
A jak se říká na závěr to nejlepší, tedy kategorie ligových týmů, do níž je registrováno 13
družstev. Tyto týmy předvedly povedené soutěžní pokusy a jak se ukázalo i na soutěži za
horších světelných podmínek a na náročné trati (lhotecká mezička) lze dosáhnout velmi
rychlých časů. Všechny přihlížející o tom přesvědčil zejména přáslavický B tým, který se jako
jediný dostal pod 19 vteřin – dosáhl času 18,93s a opět tak posunul rekord lhotecké trati.
Tento tým zaslouženě obsadil nejvyšší příčku a připsal si tak 20 bodů do průběžné tabulky
PHL. Druhé místo obsadil A tým z Pacova (19,41s). I ten se se svým časem dostal pod rekord
trati z roku 2016. Díky tomuto výsledku si tak upevnil průběžné vedení v pelhřimovské
hasičské lize. Třetího místa dosáhl 3násobný vítěz PHL tým z Kletečné B, při jehož
soutěžním pokusu se časomíra zastavila na hodnotě 20,32s.
Při závěrečném nástupu proběhlo nejprve vyhodnocení tipovací ankety a následně
vyhlášení nejrychlejších závodníků na postech košařů a proudařů. V tomto individuálním
hodnocení kategorii žen opanovala děvčata z Bácovic (koš – 10,47, pravý proud – 23,93s).
V kategorii mužů získal ocenění pro nejrychlejšího košaře závodník pacovského A týmu
(7,08s), nejrychlejším proudařem byl vyhlášen levý proudař vítězného týmu Přáslavic B
(18,60s).
Po předání věcných cen a trofejí jednotlivcům následovalo vyhlašování celkových
výsledků noční soutěže. Samozřejmostí bylo ocenění vč. diplomu pro všechna družstva, která
se soutěže zúčastnila, a těm nejlepším spolu s hodnotnými cenami byly předány zároveň
krásné poháry vč. putovního.
Závěrem bychom rádi poděkovali všem závodníkům za předvedené soutěžní výkony,
rozhodčím za posuzování provedení útoků a samozřejmě také organizátorům za zajištění