Rok 2015 se přehoupl do své druhé poloviny a tak nadešla dlouho očekávaná akce u sboru dobrovolných hasičů v Pacově. V sobotu 18. července se konal již sedmý ročník hasičské soutěže v požárním útoku “ O pohár starosty města Pacova“.

Jak se stalo zvykem, soutěž se konala ve velmi dobře připraveném areálu atletického stadionu u sv. Anny v Pacově. Zde byly připraveny pro soutěžní družstva dvě dráhy pro požární útok. Na levé dráze se v dopoledních hodinách uskutečnila soutěž dětí, kde se utkalo celkem 7 soutěžních týmů.

Po krátké pauze se v odpoledních hodinách uskutečnila soutěž “ O pohár starosty města Pacova“, kde se popralo celkem 25 družstev o nejlepší umístění.

I když do Česka dorazily extrémní tropy, které pak během soutěže následoval déšť, všichni přijeli nabuzeni předvést své sportovní výkony na trati a dokázat, jak mají natrénováno.

Celou soutěž odstartoval požární útok domácích dívek, kdy jejich čas 27:94 stačil až na druhé místo. Letos si totiž první místo v kategorii žen odvezlo soutěžní družstvo z Bácovic za čas 23:73. A aby to bylo pěkně zamíchané až do konce tak jako poslední družstvo žen šlo na řadu družstvo ze Salačovy Lhoty. Toto družstvo je tak trochu nováčkem na soutěžích, ale i tak se jim podařil rychlý útok, který holky zakončily sestřikem v čase 28:97.

Tak a nyní určitě všichni co nebyli v Pacově čekají, jak dopadla družstva mužů, která jsou v bodována v PHL. Na třetím místě se po špatných výsledcích z minulých soutěží umístilo družstvo domácích z Pacova, které dlouho drželo druhou příčku, ale posledním požárním útokem družstva mužů ze Salačovy Lhoty s časem 18:89 družstvo sestoupilo níže. A kdo celou soutěž vyhrál??? Jako minulý rok si z Pacova odvezl pohár starosty města tým Přáslavice A. Tato partička předvedla pořádnou show. Strojník během útoku ubral plyn, aby na rozdělovači bylo vše zapojeno a i přesto na časomíře svítil čas 18:73. ( mimochodem v roce 2014 v Pacově dali čas 18:29 a tím drží rekord trati)

Jelikož se stalo tak trochu zvykem, že na soutěžích se hodnotí odděleně družstva mužů, která nejsou hodnocena v lize, tak i v Pacově jsme tuto kategorii hodnotili. Na první příčku v kategorii družstev mužů mimo bodování PHL se zařadilo družstvo SDH Eš s časem 21:83, druhé místo obsadilo družstvo z Hněvkovic s časem 22:01 a třetí pohár patřil jako minulý rok družstvu SDH Putimov tentokrát za čas 22:23.

Závěrem bych chtěl jménem SDH Pacov poděkovat všem družstvům za účast na naší soutěži i když to počasí letos nevyšlo. Dále panu starostovi a městu Pacov za podporu našeho sboru. Nesmím zapomenout ani na Kraj Vysočina, který poskytl pomoc. Dík patří i všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže a občerstvení.

Na závěr musím poděkovat všem sponzorům, bez kterých by jsme nemohli uspořádat tak hezkou hasičskou soutěž jako je ta v Pacově.

Těším se na viděnou se všemi na dalších soutěžích. Za sbor dobrovolných hasičů v Pacově Aleš Janda.