1. KOLO PHL – 21. června 2014 Červená Řečice

Zdravíme všechny příznivce hasičského sportu „hrbáč“ opět po roce z Červené Řečice. Již tradičně zde proběhla soutěž „O pohár starostky města Červená Řečice“ a v jeho rámci i první kolo ročníku PHL, v letošním roce už šestého.
První letní den nám dopřál na červenořečickou soutěž výjimečně bezdešťové odpoledne a na startu závodu jsme mohli vidět 26 družstev, která soupeřila o 3 sady krásných pohárů, šampaňské a sudy piva. Po nástupu, přivítání účastníků paní starostkou Bečkovou a upřesnění pravidel PHL se na start v 14:00 postavil jako první náš tým mužů. Předvedl sice celkem dobrý výkon, ale s časem 20,20 s si na příčky nejvyšších nemohl dělat moc velký zálusk. Jak víme již z předešlých ročníků, poháry se získávají téměř vždy za časy pod 20 sekund. Z 26 družstev bylo 12 týmů ligových, 6 týmů žen a 8 týmů mimoligových. K vidění byly velmi pěkné a rychlé útoky, ale i trocha smůly, kterou si tentokrát vybrala družstva z Putimova a Babic, která po problémech nebyla hodnocena. Potíže se nevyhnuly ani vítězi 4. ročníku PHL – družstvu mužů z Bácovic. Pohár nejvyšší a sud piva si z ligových mužů odvezl tým Přáslavice „A“, kterému i přes malé zaváhání klaplo vše perfektně a zaslouženě zvítězili s časem 18,94 s. Na druhém místě skončil nováček PHL – tým Markvarce – s časem 19,49 s a na třetím místě loňští vítězové PHL – Kletečná „B“ s časem 19,82 s. Ani další nováček soutěže, družstvo Buřenic, si nevedlo špatně a ukázalo, že i s nimi se musí počítat. Časem 20,19 s skončilo při svém premiérovém vystoupení na 4. místě. V ženách se zadařilo družstvu Babice „A“ a časem 25,75 s obsadilo 1. místo. Druhá skončila děvčata z Pacova s časem 28,53 s a na třetím trojnásobné vítězky PHL, ženy z Bácovic, časem 28,92 s. V mimoligové soutěži mužů zvítězili hosté z Jihočeského kraje, tým Horních Němčic s časem 21,98 s. Na druhém muži z Hněvkovic, čas 23, 77 s a na třetím místě družstvo z Eše, čas 26,38 s. Celá soutěž proběhla bez větších problémů a byla ukončena nástupem a předáním pohárů výše uvedeným vítězům.
Závěrem děkujeme všem družstvům za účast na naší soutěži, paní starostce za předání pohárů a místostarostovi za hudební doprovod. Dík patří i všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže a občerstvení. Do dalších závodů všem družstvům hodně štěstí a úspěchů a při 2. kole PHL 2014 se budeme těšit v Bácovicích 28. června na shledanou.

SDH Červená Řečice