Tak je tu opět červen a rozjíždí se 4. ročník PHL.

Tradice je tradice a tak začínáme 9. června zase v Červené Řečici. Celé dopoledne se nám počasí pokoušelo naznačit, že bude tradičně pršet, naštěstí se odpoledne umoudřilo a 1. kolo PHL 2012 proběhlo bez doprovodu dešťových kapek.

Po nástupu, úvodních slovech paní starostky a velitele a rozlosování pořadí, se ve 14:00 postavilo na start první družstvo letošního ročníku. Byla to děvčata z Červené Řečice. Útok se jim povedl v čase 25:51 s. Poté diváci mohli shlédnout dalších 20 požárním útoků „hrbáč“ – 4 týmy žen a 16 týmů mužů.  I když loňští vítězové své posty neobhájili, byli k vidění perfektně provedené útoky. Gratulace k 1. místu a zasloužený pohár vítězství patří mužům z Jiřic „B“ za čas 19,34 s. Druhé místo mužům z Bácovic 19,64 s a třetí místo týmu Salačova Lhota 19,75 s. V kategorii žen patří 1. místo Červené Řečici, druhé děvčatům z Bácovic 25,81 s a třetí Hněvkovicím 26,48 s.

Všem zúčastněným družstvům, rozhodčím a v neposlední řadě našemu komentátorovi patří velký dík. Domácím dík za bezproblémovou organizaci a připravené občerstvení.

Při druhém kole se sejdeme 23. června v Senožatech.

 

Článek napsala Hanča z Červené Řečice