Přáslavice 2017 – článek

Přáslavice 2017 – článek

  1. kolo PHL / Přáslavice / cvičák u kravína / dominance domácího týmu / nový rekord PHL

Tak takto jednoduše dala shrnout v pořadí 12. soutěž pořádaná SDH Přáslavice.

Celkem přijelo změřit síly 31 dospělých a 12 dětských týmů. Zejména v kategorii Muži PHL se děly opravdu zajímavé věci. Jako obvykle domácí tým měl právo zahajovat soutěž a povedlo se jim nastavit laťku na úctyhodný čas 18:31 s. Již po prvním útoku bylo zřejmé, že přáslavický cvičák opět nabídne spoustu zajímavých okamžiků a krásných útoků. To, že přáslavický sbor patří mezi špičku PHL hned po A týmu dokázal i tým B, který prolomil rekord ligy a s časem 17:67 s si zaslouženě podmanil podium vítězů. Nejen začátek byl hodně zajímavý, ale i po zbytek dne se stále bylo na co koukat. 3. místo v kategorii Muži PHL si odvezl průběžně vedoucí tým z Pacova, s celkem povedeným časem 18:48 s.

Kategorii žen jako obvykle ovládli ženy z Bácovic a s časem 22:80 s nechaly tak mnoho mužských týmů za sebou. Druhou příčku obsadili ženy z Jiřic (25:21 s) a třetí příčka patřila ženám z Vokova a času 26:38 s.

Mužskou kategorii mimo PHL si podmanil Vokov s časem 20:67 s. Druhé místo patřilo B týmu z Markvarce 20:68 s. A na vítězné bedně je doplnil tým z Pacova B s časem 20:74 s.

Volný čas mezi ukončením dospělých kategorií a vyhlášením zaplnili dětské útoky. Dětských týmů se zúčastnilo 12, což jsme opravdu nečekali a jsme rádi, že hasičina baví i naše nejmenší. Všechny děti předváděly krásné požární útoky a právem jim patří ceny a přání mnoha zdaru do dalších let.

Děkujeme všem hasičským týmům, že přijeli v takto hojném počtu. V neposlední řadě všem divákům a jsme rádi, že se celá soutěž obešla bez vážnějších zranění. Věříme, že se opět za rok sejdeme a to tentokrát již na 13. ročníku na této krásné trati, o které již snad nikdo nemůže pochybovat, že je jedna z nejkvalitnějších. Přeci jen překonání rekordu ligy, který světe div se, padl minulý rok na této trati a tato trať si ho podrží i nadále, ovšem teď jsou jejím držitelem domácí hasiči z Přáslavic.

Na závěr bychom rádi poděkovali celému sboru dobrovolných hasičů z Přáslavic a mnohem více všem dalším, kteří se podíleli na přípravách, obsluhách a bezproblémovém průběhu celého dne.

SDH Přáslavice